رئيس بازرسي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي از دستگيري يک باند جاعل در فرآيند معافيت پزشکي خبر داد.

به گزارش ایرنا سرهنگ نبي رحيمي گفت: بازرسي سازمان وظيفه عمومي ناجا، در راستاي برخورد با متخلفان و جاعلان در حوزه خدمت سربازي طبق وظايف محوله سعي و تلاش خود را درکشف برخورد با بزهکاران انجام مي دهد.

به گفته وي درحوزه معافيت پزشکي متوجه شديم که باندي با جعل مدارک پزشکي و تقلب در اين فرآيند به معافيت پزشکي مشمولان سالم اقدام مي کند.

رحيمي افزود: با شگردهاي اطلاعاتي و استفاده از سامانه وظيفه عمومي افراد شناسايي و مورد ردگيري قرار گرفتند و در حين شرکت در جلسه شوراي پزشکي مشمولان متخلف بازدداشت شدند؛ در ادامه اعضاي ديگر باند که در جعل مدارک پزشکي و بيمارستاني نقش داشتند نيز شناسايي و دستگير شدند.

وي ادامه داد: در بازرسي از محل اختفاي جاعلان تعداد زيادي مهرهاي بيمارستانها، شوراي پزشکي و پزشکان مختلف کشف و در اين زمينه سه نفر که يکي از آنها تبعه کشور افغانستان است، دستگير و تحويل مراجع قضايي شدند.

رئيس بازرسي سازمان وظيفه عمومي ناجا افزود: جاعلان براي هر کارت معافيت 30 تا 40 ميليون تومان دريافت مي کردند و تا به حال 133 کارت با مدارک جعلي توسط اين افراد صادر شده است و 19 مورد نيز در دست اقدام داشتند.

اين مقام انتظامي تاکيد کرد: براي جلوگيري از اين رفتارهاي مجرمانه، سازمان وظيفه عمومي اقدامات کنترلي و پيشگيرانه دارد و در اين خصوص نيز صرفا به مدارک ارايه شده توسط مشمولان استناد نکرده و در مورد بيماري اعلام شده از پزشکان معتمد خود و پزشکان شوراي پزشکي در نظريه اول استفاده مي کنيم و نيز براي اخذ نظريه نهايي از شوراي پزشکي بيمارستان هاي نظامي با مستندات کافي و متقن استفاده مي شود.

رحيمي با اشاره به اينکه مشمولان بايد در صورت وجود بيماري و عدم سلامت جسماني از طريق قانوني اقدام به دريافت معافيت پزشکي کنند به مشمولان سالم توصيه کرد که تحت تاثير دسيسه هاي افراد سود جو قرار نگيرند و تجربه ثابت کرده که اينگونه افراد کلاهبردار دير يا زود شناسايي و دستگير شده و در آينده، خود و خانواده شان را در گير مشکلات روحي و رواني و عواقب اين جرم مي کنند.

اخبار حوادث - ایرنا

 تاريخ : | | نویسنده : vandish |
رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
روش انتخاب اسباب بازی برای کودکان
اسباب کشی توسط اتوبار و باربری تهران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.