اخبار,اخباربین الملل, گروه تروریستی داعش

گروه تروریستی تکفیری «داعش» درحالی در روزهای اخیر فرودگاه نظامی «دیر الزور» را آماج حملات خود قرار داده که تلاش دارد، با تصرف این فرودگاه روحیه از دست رفته اعضای این گروه را بالا ببرد.

به گزارش «تابناک»، درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با گروه تروریستی تکفیری «داعش» که حمله گسترده‌ای را علیه فرودگاه نظامی دیر الزور تدارک دیده است، برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد.

این حمله که از تمام محورها و اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور صورت گرفته، با انفجار 6 دستگاه خودرو بمبگذاری شده که انتحاری‌های داعش آنها را هدایت می‌کردند و همچنین انفجار تونلی که توسط این گروه در محله «الجبیله» حفر و بمبگذاری شده بود، آغاز شد تا به موازات آن شهرک «الجفره» و مناطق اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور نیز شاهد حملات گسترده عناصر تکفیری داعش به این مناطق باشد.

پس از این حملات درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و عناصر تکفیری داعش روی داد و طی آن نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه که از حمایت و پشتیبانی یگان توپخانه و نیروی هوایی بهره می‌بردند، موفق شدند، ضمن دفع این حملات و کشته و زخمی کردن ده‌ها تروریست تکفیری و انهدام 2 دستگاه تانک و 3 دستگاه زره پوش و یک توپ و موشک انداز، ابتکار عمل را در میدان در دست گیرند و بار دیگر در نقاط مورد نظر خود در کوی «الصناعه» و شهرک «حویجه صکر» مستقر شوند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کرد که داعش از طریق این حملات تلاش دارد، کوی الصناعه را تصرف کند و از آن طریق زمینه تسلط بر دو کوی الطحطوح و هرابش را فراهم کند.

این منبع میدانی سوری هدف داعش از این اقدام را قطع ارتباط فرودگاه بین‌المللی دیر الزور از شهر دیر الزور با تسلط بر مسیر فرودگاه دانست، اما در عین حال تاکید کرد که ارتش سوریه به خوبی از این هدف داعش آگاه است و به راحتی با آن مقابله می‌کند.

منبع مذکور تاکید کرد که ارتش سوریه دارای نیروی کافی و تجهیزات لازم برای دفاع از دیر الزور و دفع حملات تروریستی داعش است.

از حملات داعش در این منطقه اینگونه برداشت می‌شود که این گروه تکفیری تلاش دارد، پس از شکست‌های متوالی در حسکه و ریف حماه و ریف حلب که آن را وادار به وضع قانون آمد و شد در این مناطق و قطع اینترنت برای جلوگیری از انتقال اخبار جاری کرد، در پی تحقق پیروزی و موفقیتی معنوی جهت بالا بردن روحیه از دست رفته عناصر خویش است.


 اخبار  بین  الملل  -  تابناک 
 تاريخ : | | نویسنده : vandish |
رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
بوتاکس چگونه تزریق می شود؟
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
روش انتخاب اسباب بازی برای کودکان
اسباب کشی توسط اتوبار و باربری تهران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.