وزير امور خارجه كشورمان جنايات رژيم صهيونيستي در غزه را مصداق عيني تروريسم دولتي و سازمان يافته، جنايات جنگي و جنايت عليه بشريت خواند.

به گزارش فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان امشب پنجشنبه در كنفرانس بين المللي حمايت از فلسطين كه در محل سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد، طي سخناني با اشاره به برگزاري اين كنفرانس، گفت: چهارمين كنفرانس حمايت از فلسطين در شرايطي برگزار مي شود كه جهان اخيرا شاهد تجاوز ناجوانمردانه رژيم صهيونيستي به نوار غزه و اقدامات جنايتكارانه آن رژيم در كشتار گسترده غيرنظاميان فلسطيني اعم از زنان و كودكان و تخريب زيرساخت هاي اقتصادي ملت فلسطين و استفاده غيرقانوني از سلاح هاي ممنوعه چون بمب هاي خوشه اي، بمب هاي داراي فسفر سفيد و اورانيوم ضعيف شده بود.
وي افزود: اين اقدامات بر مبناي مقررات شناخته شده بين المللي از جمله اصول حقوق بشر بين المللي و حقوق بشردوستانه بين المللي، مصداق عيني تروريسم دولتي و سازمان يافته، جنايت جنگي و جنايت عليه بشريت است.
متكي ادامه داد: رژيم صهيونيستي هم اكنون هم با ادامه محاصره اقتصادي و انساني نوار غزه، بستن گذرگاه ها و جلوگيري از رسيدن كمك هاي انسان دوستانه بين المللي به مردم غزه، به جنايات ارتكابي خود ادامه مي دهد و متاسفانه اقدام موثري نيز از سوي نهادهاي مسئول بين المللي و مدعيان دروغين حقوق بشر، دموكراسي و ... براي اعمال فشار به اين رژيم جهت بازگشايي گذرگاه ها و رفع محاصره انجام نمي شود.
وزير خارجه با بيان اينكه فشارهاي رژيم صهيونيستي بر مردم بيگناه غزه با همراهي تاسف بار برخي طرف هاي منطقه اي و بين المللي، بلافاصله پس از استقرار دولت دموكراتيك و قانوني حماس آغاز شد، خاطرنشان كرد: هدف آن سرنگوني دولت منتخب ملت فلسطين بود. رژيم صهيونيستي كه در تحقق خواسته خود از راه اعمال فشار اقتصادي بر مردم غزه ناتوان مانده بود، دست به يورش همه جانبه نظامي به نوار غزه زد تا بلكه از اين راه، مقاومت ملت و دولت فلسطين را در هم شكند.
وي يادآور شد: اما نتيجه بر خلاف همه پيش بيني هاي اين رژيم شد و ملت فلسطين بار ديگر نشان داد كه بر سر دفاع از حقوق حقه خويش و مقابله با اشغال، تجاوز وحشيگري دشمن صهيونيستي، ذره اي كوتاه نمي آيد و مقاومت و پايداري را تنها گزينه پيش روي خود براي احقاق حقوقش مي داند.
متكي با بيان اينكه نتيجه اين جنگ نيز همانند جنگ 33 روزه، شكست رژيم صهيونيستي و پيروزي اراده استوار و پايداري ملت فلسطين و گروه هاي مقاومت اين ملت بود، اظهار داشت: اكنون به جرات اعلام مي كنيم كه خاورميانه وارد دوره جديدي از حيات خود شده است. مشخصه اصلي خاورميانه جديد، قدرت گرفتن گروه هاي مقاومت و پايداري ملت هاي منطقه در برابر همه گونه طراحي هاي تصنعي بيروني است.
به گفته وزير خارجه كشورمان تحولات چند سال اخير در منطقه اين نكته را به خوبي نشان داده است كه گروه هاي مقاومت، بازيگران اصلي و غيرقابل چشم پوشي در معادلات منطقه هستند كه بايد نقش آنها در معادلات سياسي نيز هم وزن قدرت ميداني و مردمي آنها تعريف شود.

تاريخ : | | نویسنده : vandish |
رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.